ثبت پتنت نمایشگر رولی مجهز به حسگر اثر انگشت توسط سامسونگ

نویسنده:

۰۶:۲۳:۰۲

سامسونگ در مسیر پیشرفت قرار دارد. این کمپانی کره‌ای صاحب موفق‌ترین کسب و کار حوزه نمایشگرهای موبایل است. اما این موضوع برای سامسونگ کافی نیست. اگرچه سال ۲۰۱۸ بایستی سال “اسمارت‌فون‌های تاشونده” باشد، اما به نظر می‌رسد که سامسونگ چیزهای بیش‌تری برای سورپرایز کردن ما در اختیار دارد.

اخیرا این شرکت اقدام به ثبت یک پتنت برای نمایشگر رولی نموده است که می‌تواند به کمک اثر انگشت فعال شود. برخلاف نمایشگر گردان ال‌جی که از موتور چرخشی بسیار کوچکی استفاده می‌کند، محصول سامسونگ مجهز به آهنرباهایی است که در امتداد بدنه اصلی نمایشگر قرار گرفته‌اند.

این پتنت ۲ گونه مختلف استوانه‌ای و مربعی از بدنه فلزی را نشان می‌دهد که در آن‌ها نمایشگر رولی به وسیله آهنرباهایی کشیده می‌شود. هر ۲ نوع مجهز به حسگرهای اثرانگشتی هستند که به کاربران امکان می‌دهند تا با لمس یک انگشت بتوانند صفحه نمایش رولی را باز کنند. این طرح مفهومی واقعا نشان نمی‌دهد که چگونه و به چه شکلی می‌توان از نمایشگر مذکور در یک اسمارت‌فون استفاده کرد. بنابراین هنوز مشخص نیست که آیا آن‌ها کاربرد دیگری جز تسهیل ذخیره‌سازی و بازتولید اطلاعات خواهند داشت یا خیر.

نوشته ثبت پتنت نمایشگر رولی مجهز به حسگر اثر انگشت توسط سامسونگ اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه