چیپست مورد استفاده در گلکسی S9، پانزده درصد سریع‌تر از نسل قبلی خواهد بود

نویسنده:

۱۱:۵۷:۱۱

با توجه به خبرهای رسمی منتشر شده از جانب سامسونگ، می‌دانیم که این کمپانی درنظر دارد برای نسل بعدی پرچم‌داران خود یعنی خانواده گلکسی S9 از چیپست اگزینوس ۹۸۱۰ استفاده کند. این کمپانی مستقر در کره جنوبی، معارفه این چیپست را در ماه جاری به انجام رساند اما متاسفانه به جز استفاده از معماری ۱۰ نانومتری، جزییات دیگری را منتشر نکرد.

اطلاعیه منتشر شده از جانب سامسونگ در وب‌سایت theandroidsoul نشان می‌دهد که این کمپانی کره‌ای تولید انبوه چیپست جدید خود را آغاز کرده و هم‌چنین جزییات بیشتری از چیپست جدید سامسونگ منتشر شده است.

گلکسی S9

بنابر این منبع، دومین نسل از معماری ۱۰ نانومتری سامسونگ ۱۵ درصد کارآمدتر از نسل اول این معماری است. طبق گفته سامسونگ، تکنولوژی پردازش ۱۰LPP موجود در این نسخه می‌تواند از نظر عملکرد بهبودی ۱۰ درصدی داشته باشد و یا مصرف باتری را حدود ۱۵ درصد کاهش دهد. در نخستین نسل از معماری ۱۰ نانومتری سامسونگ از فناوری ۱۰LPE استفاده شده بود. این بدان معناست که اگزینوس ۹۸۱۰ سریع‌تر و بهینه‌تر از نسل قبلی خود خواهد بود. از این رو سامسونگ می‌تواند بدون تغییر دادن حجم باتری در گلکسی S9، شارژدهی بهتری را برای پرچم‌دار آتی خود به ارمغان بیاورد.

نوشته چیپست مورد استفاده در گلکسی S9، پانزده درصد سریع‌تر از نسل قبلی خواهد بود اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه