سامسونگ تولید انبوه تراشه‌های ۱۰ نانومتری LPP را آغاز کرده است

نویسنده:

۰۹:۲۳:۰۵

سامسونگ تولید چیپست‌های ۱۰ نانومتری جدیدی را آغاز کرده که مطابق با نسل دوم از فناوری FinFET موسوم به LPP ساخته می‌شوند. این تکنولوژی نسخه اصلاح شده فناوری ۱۰ نانومتری LPE بوده که قادر است تا ۱۰ درصد عملکرد را  بهبود داده و تا ۱۵ درصد مصرف انرژی کم‌تری داشته باشد.

در نزدیک‌ترین زمان ممکن می‌توانیم شاهد حضور این تراشه‌های جدید در اسمارت‌فون‌هایی باشیم که در اوایل سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شوند. البته اسمارت‌فون‌هایی که بعد از این زمان نیز تولید می‌شوند از این تراشه‌ها بهره خواهند برد. تراشه‌های ۱۰ نانومتری جدید با امکانات موجود در کارخانه ریخته‌گری S3 سامسونگ در شهر Hwaseong ساخته خواهند شد.

کوالکام وظیفه ساخت تراشه پرچم‌دار اسنپدراگون ۸۴۵ را به شرکت تولیدی نیمه‌هادی تایوانی TSMC محول کرده است. این نخستین تجربه TSMC برای تولید تراشه‌هایی با فناوری ۱۰ نانومتری LPP خواهد بود. سامسونگ نیز برای تولید تراشه اگزینوس ۹۸۱۰ از این فناوری استفاده می‌کند و احتمالا تراشه میا‌ن‌رده اسنپدراگون ۶۷۰ نیز با همین تکنولوژی ساخته می‌شود.

سامسونگ در تلاش است تا با ادامه بهبود این فناوری به تولید تراشه‌های ۸ نانومتری LPP بپردازد. ادامه روند بهبود فناوری ساخت منجر به تولید تراشه‌هایی می‌شود که بدون نیاز به تعمیرات اساسی طراحی می‌شوند. به‌علاوه، سامسونگ برای تولید تراشه‌های ۷ نانومتری FinFET با تکنولوژی EUV برنامه‌ریزی کرده است.

نوشته سامسونگ تولید انبوه تراشه‌های ۱۰ نانومتری LPP را آغاز کرده است اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه