سود سامسونگ از فروش قطعات آی‌فون X بیش‌تر از گلکسی S8 خواهد بود!

نویسنده:

۰۳:۵۸:۰۶

اپل امسال تصمیم گرفت که از صفحه نمایش اولد برای آی‌فون X استفاده کند که توسعه و تامین آن بر عهده شرکت سامسونگ بوده است. البته فقط این قطعه توسط سامسونگ برای آی‌فون X تولید نمی‌شود. نکته جالب، سود سامسونگ از فروش این اسمارت‌فون است که بیش‌تر از سود فروش قطعات گلکسی S8 خواهد بود.

هر کدام از این پنل‌های صفحه نمایش حدود ۷۰ دلار برای اپل هزینه داشته است. طبق تحلیل‌های وال استریت، در مجموع سامسونگ از فروش هر آی‌فون X تقریبا ۱۱۰ دلار سود به دست خواهد آورد. مطابق تحقیقات موسسه Counterpoint، انتظار داریم که اپل تا تابستان سال آینده موفق به فروش ۱۳۰ میلیون آی‌فون X شود که با این تفاسیر می‌توان گفت که سود سرشاری عاید سامسونگ خواهد شد. از طرفی هم پیش‌بینی می‌شود که میزان فروش گلکسی S8 در مدت ۲۰ ماهه عرضه‌اش به ۵۰ میلیون واحد برسد که کم‌تر از نصف میزان فروش نهایی آی‌فون X است.

همان‌گونه که نمودار بالا نشان می‌دهد، سامسونگ ۲۰ درصد سود فروش قطعات تلفن‌های همراه خود را سال گذشته از اپل به دست آورده که پیش‌بینی می‌شود این رقم در سال آینده به ۳۵ درصد افزایش یابد. سود خالص سامسونگ از فروش هر دستگاه گلکسی S8 برابر با ۲۰۲ دلار است که با توجه به فروش ۵۰ میلیونی آن انتظار داریم نهایتا ۱۰٫۱ میلیارد دلار سود نصیب سامسونگ شود.

از طرفی، اگر اپل بتواند ۱۳۰ میلیون واحد آی‌فون X را به فروش برساند، با توجه به سود ۱۱۰ دلاری سامسونگ از هر دستگاه، می‌توان گفت که در نهایت چیزی حدود ۱۴٫۳ میلیارد دلار سود برای سامسونگ به همراه خواهد داشت که بیش از ۴ میلیارد دلار از سود حاصل از گلکسی S8 بیش‌تر است. علت اصلی این میزان سود سامسونگ را می‌توان پنل صفحه نمایش اولد آی‌فون دانست که بسیار گران‌قیمت است.

اپل و سامسونگ پرسودترین شرکت‌های غیر مالی جهان هستند و برخلاف رقابت سختی که میان این دو شرکت وجود دارد، شاهد یک همکاری بزرگ و پرسود میان آن‌ها هستیم. حداقل تا زمانی‌که اپل خودش نتواند صفحه نمایش و تراشه‌های مورد نیازش را تولید کند، این همکاری ادامه خواهد داشت که البته کار چندان ساده‌ای هم نیست.

نوشته سود سامسونگ از فروش قطعات آی‌فون X بیش‌تر از گلکسی S8 خواهد بود! اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه