با اعلانات خاموش در گوشی‌های اندرویدی آشنا شوید

نویسنده:

۰۸:۰۲:۵۱

حتما برای شما هم پیش آمده که در هنگام چک کردن گوشی اندرویدی خود می‌بینید که در قسمت نوتیفیکیشن بار اعلانی وجود ندارد، اما پس از پایین کشیدن آن شاهد حضور اعلانی هستید. به این گونه اعلانات، اعلانات خاموش گفته می‌شود که بدون هیچ‌گونه هشدار صوتی یا تصویری در قسمت نوتیفیکیشن مشخص می‌شوند.

اما چرا به این صورت؟ این گونه اعلانات اطلاعاتی انفعالی هستند که کاربر در هر زمان می‌تواند به چک کردن آن‌ها بپردازد؛ به عبارت دیگر این اعلانات نیازمند هیچ گونه تداخل کاربر نیستند و تنها برای اطلاع کاربر به نمایش در می‌آیند.

یکی از بهترین مثال‌ها در این زمینه اعلانات ترافیک اپلیکیشن Maps است. هنگام گشتن در شهر این اعلانات شما را از وضعیت ترافیک خیابان‌های مجاور مطلع می‌کنند، اما بدون هیچ‌گونه هشداری؛ چرا که کاربر نیازی به دانستن این اطلاعات ندارد. نمونه‌های زیادی از این دست وجود دارند که توسط برنامه‌های گوگل ارسال می‌شوند. اگر در خصوص فیلم خاصی اقدام به جستجو کرده باشید شاید زمان انتشار این فیلم به صورت اعلان خاموش به شما اطلاع داده شود؛ یا اگر در خصوص تیم ورزشی محبوب‌تان جستجو کرده باشید، شاید امتیاز و نتایج بازی‌های آن به این گونه برای شما ارسال شوند.

شاید مهم‌ترین وجذاب‌ترین قسمت ماجرا این باشد که در اندروید اوریو قابلیتی وجود دارد که تقریبا هر اعلانی را تبدیل به اعلان خاموش کنید؛ البته به شرطی که برنامه مورد نظر بروزرسانی شده و از اوریو به صورت کامل پشتیبانی کند. این کار به لطف ویژگی جدید اوریو یعنی Notification Channels صورت می‌پذیرد. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا تنظیمات اعلانات برنامه‌های مختلف را کاملا گزینشی کنید. به‌عنوان مثال اگر از جمله کاربرانی هستید که مدام از صفحه نمایش خود عکس می‌گیرید و نوتیفیکیشن‌های اندروید در این خصوص شما را آزار می‌دهند، می‌توانید با کنترل اعلان آن را بر روی حالت low بگذارید تا از این به بعد این اعلانات بدون هیچ هشدار صوتی یا تصویری برای شما ارسال شوند.

متاسفانه راهی برای غیرفعال کردن اعلانات خاموش، به دلیل آن که توسط برنامه‌های مختلفی تولید می‌شوند، وجود ندارد. بهترین راه در این زمینه لمس و نگه داشتن انگشت بر روی نوتیفیکیشن مورد نظر و در نهایت ویرایش تنظیمات آن است.

نوشته با اعلانات خاموش در گوشی‌های اندرویدی آشنا شوید اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه