شاید آی‌فون‌های بعدی اپل، سامسونگ را به ساخت یک ابر کارخانه تولید نمایشگر OLED مجبور کنند

نویسنده:

۰۹:۲۱:۲۲

سامسونگ

با توجه به آگاهی کامل سامسونگ از صنعت نمایشگرها، ممکن است این غول دنیای تکنولوژی برای تسلط بیشتر بر این بازار و استمرار جایگاه نخست Samsung Dispaly در زمینه ساخت یک کارخانه دیگر برای تولید نمایشگرهای OLED در سطح جهانی اقدام کند.

سامسونگ به‌خوبی می‌داند که در آینده، این صنعت تا چه اندازه می‌تواند در بهبود تراز مالی کمپانی مؤثر واقع شود. از طرفی قرار گرفتن در رتبه نخست پرفروش‌ترین کمپانی تولیدکننده نمایشگر OLED، این شرکت را برای ساخت یک کارخانه دیگر به وسوسه انداخته و گفته می‌شود که این کارخانه جدید در کشور کره جنوبی و در دو مرحله ساخته خواهد شد.

مرحله اول، ساخت بخش ابتدایی این کارخانه است که سامسونگ انتظار دارد در مدت زمان ۶ ماه تا یک سال به‌طور کامل ساخته شود و اولین پنل‌های OLED تولیدی خود را در سال ۲۰۱۹  روانه بازار کند. مرحله دوم نیز در حقیقت با هدف گسترش کارخانه‌ دیگری بوده که قرار است تا سال ۲۰۲۱ به بهره‌برداری برسد. بر اساس تحقیقات انجام شده، هزینه ساخت این دو کارخانه جدید، معادل ۱۶٫۳ تریلیون وون (واحد ارز کشور کره‌ جنوبی) برآورد می‌شود.

انتظار می‌رود که نام این کارخانه، A5 باشد و ظرفیت تولید بیش از ۳۰ درصد محصولات کارخانه A3 را که هم‌اکنون در کشور چین قرار دارد، داشته باشد. کارخانه A3 به‌منظور تولید بیشتر پنل‌های OLED در سال ۲۰۱۵ گسترش یافت، ولی به‌نظر می‌رسد که پس از تقاضای بالای اپل برای این نوع نمایشگرها، این کارخانه به خداکثر کارایی خود رسیده، اما همچنان آمادگی پاسخگویی به درخواست اپل را ندارد. شاید بتوان این تصمیم سامسونگ را هم دلیل دیگری برای اثبات این مدعا دانست که اهالی کوپرتینو ۱۸۰ میلیون پنل نمایشگر OLED به کمپانی سامسونگ تا سال ۲۰۱۸ سفارش داده‌اند.

نوشته شاید آی‌فون‌های بعدی اپل، سامسونگ را به ساخت یک ابر کارخانه تولید نمایشگر OLED مجبور کنند اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه