گیگابایت از کارت گرافیک GT1030 رونمایی کرد

نویسنده:

۰۳:۴۸:۳۱

گیگابایت از کارت گرافیک GT1030 رونمایی کرد

پس از معرفی کارت گرافیک جدید GT1030 مبنی بر تراشه GP108 و فناوری ۱۴nm از سوی کمپانی Nvidia، شرکت‌های دیگر از جمله گیگابایت نیز اقدام به معرفی محصولات جدید خود بر مبنای این تراشه نمودند. این کارت گرافیک که دارای ۳۸۴ هسته پردازشی Cuda است، از یک رابط ۶۴ بیتی به همراه حافظه ۲ گیگابایتی از نوع GDDR5 بهره می‌برد.

گیگابایت به منظور خنک سازی هرچه بیشتر گرمای متصاعد شده از این کارت گرافیگ، از یک فن ۸۰ میلی‌متری و یک هیت‌سینک آلومینیومی استفاده نموده است. میزان فرکانس هسته تدارک دیده شده برای این محصول در حالت Gaming Mod میزان ۱۵۱۸Mhz به هنگام Boost است که این فرکانس در حالت اورکلاک به میزان ۱۵۴۴Mhz خواهد رسید.

به منظور پشتبانی هرچه بهتر از انواع نمایشگرها، گیگابایت این محصول خود را به دو خروجی DVI- و HDMI مجهز ساخته که درگاه HDMI آن قابلیت ارائه تصویر در ابعاد ۴K با نرخ بروز رسانی ۶۰Hz را دارا است. میزان مصرف برق اعلام شده از سوی کمپانی گیگابایت برای این محصول ۴۰W است که تمامی این برق مصرفی از درگاه PCI-Express مادربرد تامین می‌شود و نیاز به کانکتور برق اضافه را از بین می‌برد. پشتیبانی از DirectX 12.0 و OpenGL 4.5 از دیگر ویژگی‌های این کارت گرافیک است. این محصول با قیمت حدودی ۷۰ دلار در بازار جهانی عرضه خواهد شد.

نوشته گیگابایت از کارت گرافیک GT1030 رونمایی کرد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه