کوالکام در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ تراشه جدیدی را عرضه خواهد کرد

نویسنده:

۰۸:۱۹:۴۸

کوالکام در نیمه دوم سال 2017 تراشه جدیدی را عرضه خواهد کرد

نشانه‌هایی وجود دارد که کمپانی کوالکام در حال کار بر روی چیپست جدیدی است ولی این پردازنده، اسنپدراگون ۸۴۵ نخواهد بود زیرا سال آینده ساختش آغاز می‌شود. این تراشه ساز آمریکایی می‌گوید در حال کار بر روی نسخه‌ای اصلاح شده از اسنپدراگون ۸۳۵ کنونی است که اسنپدراگون ۸۳۶ نام دارد.

این اولین باری نیست که شاهد چنین اتفاقی هستیم. در سال ۲۰۱۶ شرکت کوالکام، اسنپدراگون ۸۲۰ چهار هسته‌ای خود را ارتقا داد و پردازنده‌ای دیگر به نام اسنپدراگون ۸۲۱ معرفی کرد. این چیپست تا‌کنون بر روی پرچمدارانی همچون ال‌جی G6، اچ‌تی‌سی U اولترا، گوگل پیکسل و پیکسل XL قرار گرفته است.

در حال حاضر شایعات پیرامون اسنپدراگون ۸۳۶ ناقص هستند اما یک پست در شبکه اجتماعی Weibo نشان می‌دهد این تراشه پرچم‌دار، ممکن است در نیمه دوم سال جاری رونمایی شود. برطبق بعضی حدس و گمان‌ها این پردازنده احتمالا در گلکسی نوت ۸ مورد استفاده قرار گرفته و جزو ویژگی‌های برجسته گوگل پیکسل و پیکسل ۲ XL نیز باشد.

فرکانس هسته‌های بزرگ اسنپدراگون ۸۳۶، ۲٫۵ گیگاهرتز خواهد بود که کمی بالاتر از سرعت ۲٫۴۵ گیگاهرتزی هسته‌های اسنپداگون ۸۳۵ است. هسته‌های کوچک این پردازنده نیز سرعت ۱٫۹ گیگاهرتز موجود در نسل قبلی خود را حفظ خواهند کرد. طبق شایعات، پردازنده گرافیکی این چیپست نیز با کلاک ۷۴۰ مگاهرتز ساخته خواهد شد.

در حال حاضر، جزئیات زیادی از اسنپدراگون ۸۳۶ وجود ندارد پس اطلاعات گفته شده تنها بخشی از ویژگی‌های تراشه مذکور هستند.

نوشته کوالکام در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ تراشه جدیدی را عرضه خواهد کرد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه