سامسونگ از نمایشگر جدید برای دستگاه‌های واقعیت مجازی با ۳٫۵ برابر پیکسل بیشتر نسبت به رقبا رونمایی کرد

نویسنده:

۰۸:۱۰:۰۱

سامسونگ از نمایشگر جدید برای دستگاه‌های واقعیت مجازی با 3.5 برابر پیکسل بیشتر نسبت به رقبا رونمایی کرد

از کنفرانس The Display Week 2017 که در اواخر ماه مه برگزار شد، اطلاعات جالبی بدست آوردیم. سامسونگ در این کنفرانس از نمایشگر جدید با وضوح فوق‌العاده برای هدست‌های واقعیت مجازی پرده برداشت. این نمایشگر ۳٫۵ برابر پیکسل بیشتری نسبت به نمایشگر‌های ۳٫۵ اینچی مورد استفاده در Vive و اوکولوس دارد.

این نمایشگر دارای رزولوشن ۲۲۰۰ در ۲۰۲۴ پیکسل بوده که تراکم پیکسلی بسیار بالای ۸۵۸ پیکسل بر هر اینچ را برای آن به ارمغان می‌آورد. این تراکم پیکسلی، ۲ برابر تراکم پیکسلی نمایشگرهای حال‌حاضر دستگاه‌های واقعیت مجازی است. از دیگر مشخصات این نمایشگر می‌توان به نرخ بازسازی ۹۰ هرتز و روشنایی ۱۰۰ نیت اشاره نمود که از احساس ناخوشی و یا سرگیجه افراد در هنگام استفاده از هدست‌های واقعیت مجازی جلوگیری می‌کند.

هنوز معلوم نیست که سامسونگ این پنل‌ها را در دستگاه‌های خود به‌کار خواهد گرفت و یا آن را به دیگر تولیدکنندگان خواهد فروخت. هم‌اکنون این شرکت نمایشگرهای موردنیاز دستگاه‌های اوکولوس و Vive با رزولوشن ۱۲۰۰ در ۱۰۸۰ را تامین می‌کند.

نوشته سامسونگ از نمایشگر جدید برای دستگاه‌های واقعیت مجازی با ۳٫۵ برابر پیکسل بیشتر نسبت به رقبا رونمایی کرد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه