امتیاز چیپست اسنپدراگون ۶۶۰ در بنچمارک گیک‌بنچ، میان‌رده‌ای در قامت پرچمدار

نویسنده:

۰۵:۴۹:۲۳

امتیاز چیپست اسنپدراگون 660 در بنچمارک گیک‌بنچ، میان‌رده‌ای در قامت پرچمدار

کمپانی آمریکایی کوالکام که در زمینه تولید چیپ‌های پردازشی فعالیت می‌کند، در اوایل همین ماه از چیپ‌های میان‌رده اسنپدراگون ۶۶۰ و ۶۳۰ رونمایی کرد. اخیرا اسنپدراگون ۶۶۰ در بنچمارک گیک‌بنچ رویت شده که امتیاز به‌دست آمده توسط آن از قدرت بالایش حکایت دارد.

براساس ادعا کمپانی سازنده، این چیپست در مقایسه با نسل قبلی خود یعنی اسنپدراگون ۶۵۳ که بر پایه معماری ۲۸ نانومتری توسعه یافته بود، بهبود عملکرد حدود ۲۰ درصدی در قسمت پردازش کلی و حدود ۳۰ درصدی در قسمت پردازش گرافیکی را به‌همراه خواهد داشت.

عملکرد تک‌هسته‌ای

در نتایج تست‌هایی که به‌تازگی از یک موبایل ناشناخته با اسم رمز Heart (قلب) منتشر شده می‌توان مشاهده کرد که این چیپست در آزمایش تک‌هسته‌ای امتیاز ۱۵۸۸ را کسب نموده است. در مقایسه با نسل گذشته و پرچمدار کوالکام باید بدانید که اسنپدراگون ۶۵۳ و ۸۳۵ در این بخش به‌ترتیب امتیازهای ۱۴۳۸ و ۱۸۳۲ را کسب کرده‌اند که این نتایج افزایش عملکرد ۱۰ درصدی اسنپدراگون ۶۶۰ در مقایسه با نسل قبلی را نشان می‌دهد.

عملکرد چندهسته‌ای

در بخش چند هسته‌ای نیز اسنپدراگون ۶۶۰ موفق شد امتیاز ۵۴۵۵ را به‌دست آورد. اسنپدراگون ۶۵۳ و ۸۳۵ در این بخش توانستند به ترتیب امتیازهای ۴۶۹۵ و ۶۳۰۱ را کسب کنند. این نتایج نشان می‌دهد که این چیپ پردازشی در این بخش حدود ۱۶ درصد قوی‌تر از اسنپدراگون ۶۵۳ عمل کرده که در گوشی اوپو F3 پلاس از آن استفاده شده است. امتیاز اسنپدراگون ۶۶۰ با توجه به این‌که پرچمدار کوالکام از معماری ۱۰ نانومتری و فرکانس بالاتر بهره می‌برد، بسیار عالی است.

همچنین امتیازهای به‌دست آمده در این آزمایش نشان می‌دهد که در حالت تک‌هسته‌ای، امتیاز گیک‌بنچ اسنپدراگون ۶۶۰ به امتیاز اسنپدراگون ۸۲۱ بسیار نزدیک است و حتی در حالت چندهسته‌ای امتیاز این چیپست از اسنپدراگون ۸۲۱ بیش‌تر است. این موضوع نشان می‌دهد میان‌رده جدید کوالکام اختلاف زیادی با پرچمداران این شرکت ندارد و با توجه به تفاوت قیمتی که با اسنپدراگون ۸۳۵ دارد یک چیپ مقرون به‌صرفه و در عین حال بسیار قدرت‌مند محسوب می‌شود.

این پردازنده براساس معماری ۱۴ نانومتری تولید شده و دارای ۸ هسته پردازشی Kryo 260 است که چهار هسته ضعیف‌تر با فرکانس ۱٫۸ و چهار هسته قوی‌تر با فرکانس ۲٫۲ گیگاهرتز وظیفه انجام پردازش‌های دستگاه را برعهده دارند. ضمن آن‌که پردازنده گرافیکی این تراشه نیز Adreno 512 است. اسنپدراگون ۶۶۰ از باند پایه‌ LTE X12 به‌‌صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌کند. به‌علاوه این چیپ از ویژگی‌هایی همچون ضبط و پخش ویدئوهای ۴K، فناوری شارژ سریع و آخرین نسل از ارتباطات وای‌فای و بلوتوث پشتیبانی می‌کند.

نوشته امتیاز چیپست اسنپدراگون ۶۶۰ در بنچمارک گیک‌بنچ، میان‌رده‌ای در قامت پرچمدار اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه