سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۱۷، تعداد ۷۸۲هزار هدست Gear VR فروخته است

نویسنده:

۰۷:۴۳:۱۹

سامسونگ در سه ماهه اول 2017، تعداد 782هزار هدست Gear VR فروخته است

هدست‌های واقعیت مجازی زیادی در بازار وجود دارند که از نظر ویژگی‌ها و هم‌چنین قیمت بسیار متفاوت هستند. درحالی‌که به نظر می‌رسد هدست‌های قدرتمندی هم‌چون HTC Vive یا Oculus Rift محبوب‌ترین گجت‌های این حوزه باشند اما باید بگوییم که در واقعیت مجازی نیز سامسونگ بر بازار تسلط دارد.

با توجه به اطلاعات منتشر شده توسط SuperData، سامسونگ در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۱۷ توانسته تعداد ۷۸۲ هزار دستگاه Gear VR را به فروش برساند. به‌ این ترتیب Gear VR را می‌توان محبوب‌ترین هدست واقعیت مجازی حال حاضر دانست. البته عرضه این هدست به‌همراه گلکسی S8 نیز در این آمار دخیل بوده است.

رده دوم پرفروش‌ترین هدست‌های وقعیت مجازی را سونی PlayStation VR به خود اختصاص داده است. سونی در فصل ابتدایی سال ۲۰۱۷ موفق شده ۳۷۵ هزار دستگاه PlayStation VR را به فروش برساند، البته این میزان فروش به هیچ وجه به آمار به‌دست آمده توسط سامسونگ نزدیک نیست. HTC Vive نیز دیگر هدست پرفروشی است که توانسته در این مدت ۹۵ هزار دستگاه فروش داشته باشد و پس از آن Oculus Rift با فروش ۶۴ هزار دستگاه قرار گرفته است.

لازم به یادآوری است که Gear VR برای استفاده نیاز به اسمارت‌فون دارد و به‌ویژه برای کسانی ساخته شده که از اسمارت‌فون‌های ساخت سامسونگ استفاده می‌کنند. همه کارهایی که می‌توانید با این هدست انجام دهید در سایر هدست‌ها نیز قابل دسترسی است اما قیمت مناسب‌تر Gear VR موجب شده محبوبیت این هدست واقعیت مجازی بیش‌تر از سایرین باشد. SuperData پیش‌بینی کرده که سامسونگ تا پایان سال ۲۰۱۷ موفق به فروش ۶٫۷ میلیون دستگاه هدست Gear VR می‌شود.

نوشته سامسونگ در سه ماهه اول ۲۰۱۷، تعداد ۷۸۲هزار هدست Gear VR فروخته است اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه