سامسونگ در حال آماده شدن برای عرضه پردازنده میان‌رده اگزینوس ۷۸۷۲ با پشتیبانی کامل از تمامی باندهای شبکه است

نویسنده:

۰۹:۰۴:۱۲

سامسونگ در حال آماده شدن برای عرضه پردازنده میان‌رده اگزینوس 7872 با پشتیبانی کامل از تمامی باندهای شبکه است

چیپست اگزینوس ۸۸۹۵ قدرتمند‌ترین پردازنده سامسونگ است که در گوشی‌های هوشمند پرچمدار مورد استفاده قرار می‌گیرد و حتی در بعضی جزئیات از جدیدترین و بهترین چیپ کمپانی کوالکام، یعنی اسنپدراگون ۸۳۵ نیز پیشی می‌گیرد. اما مشکل اصلی تراشه‌های ساخت سامسونگ، محدود بودن باند‌های شبکه پشتیبانی شده توسط آن‌ها است. اکنون سامسونگ در‌ حال برنامه‌ریزی برای ساخت پردازنده میان‌رده جدیدی بوده که از تمامی باند‌های شبکه موجود در چین پشتیبانی کند.

این تراشه اگزینوس ۷۸۷۲ نامگذاری گردیده و با فرایند ۱۴ نانومتری FinFet ساخته می‌شود و همچنین در سری اگزینوس ۷ اوکتا قرار می‌گیرد. ۴ هسته کورتکس A53 برای کارهای سنگین و دو هسته کورتکس A73 برای عملکرد عادی، مجموعه‌ای ۶ هسته‌ای را در این پردازنده گردآوری کرده است. در اگزینوس ۷۸۷۲ پردازنده گرافیکی Mali T830-MP2 مسئولیت انجام کارهای گرافیکی و یک مودم یکپارچه، بهبود عملکرد شبکه را برعهده دارند. این پردازنده می‌تواند جواب سامسونگ به سری اسنپدراگون ۶۵x ساخته کوالکام باشد.

گزارشات موجود، از بهبود ۷۰ درصدی عملکرد و کاهش ۳۰ درصدی مصرف انرژی در اگزینوس ۷۸۷۲ نسبت به تراشه‌های قدیمی‌تر ۲۸ نانومتری خبر می‌دهند. سامسونگ، چیپ‌های اگزینوس ۷ را در سری A از کهکشانی‌های خود و اگزینوس ۷۸۷۲ را در تلفن‌های همراه هوشمند جدیدتری که بعد از ماه اکتبر رونمایی می‌شوند، استفاده خواهد کرد. این کمپانی ممکن است تراشه جدید را جایگزین پردازنده‌های میان‌رده اسنپدراگون در سری C گوشی‌های هوشمند خود کند.

نوشته سامسونگ در حال آماده شدن برای عرضه پردازنده میان‌رده اگزینوس ۷۸۷۲ با پشتیبانی کامل از تمامی باندهای شبکه است اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه