بیش از ۳۵ میلیون دستگاه تبلت در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷ فروخته خواهد شد

نویسنده:

۰۳:۵۹:۱۱

بیش از 35 میلیون دستگاه تبلت در سه‌ماهه دوم 2017 فروخته خواهد شد

به‌تازگی گزارشی از جانب Digitimes Research منتشر شده که عملکرد بازار تبلت‌ها در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را پیش‌بینی می‌کند. مطابق این گزارش، فروش کلی تبلت‌ها در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به نسبت سه‌ماهه پیشین ۵٫۷ درصد کاهش می‌یابد و این رقم نزولی در مقایسه با سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۶ به ۱۳٫۷ درصد می‌رسد. هم‌چنین در این گزارش آمده است که اپل هنوز پرفروش‌ترین برند تبلت خواهد بود و سامسونگ در رده دوم قرار می‌گیرد.

براساس گزارش Digitimes Research، در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷، در مجموع ۳۵٫۰۸ میلیون دستگاه تبلت در سراسر دنیا به فروش خواهد رسید. ۲۵٫۴ درصد از این فروش را آی‌پدهای اپل تشکیل می‌دهد و دیگر کمپانی‌های معروف بین‌المللی در مجموع ۴۷٫۳ درصد از این بازار را در اختیار دارند.

با توجه به این گزارش سامسونگ الکترونیک در مجموع سهمی ۱۵٫۱ درصدی را از فروش تبلت‌ها در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷ در دست دارد. آخرین محصول سامسونگ در این دسته خانواده گلکسی Tab S3 بوده که ماه فوریه و در جریان کنگره جهانی موبایل معرفی شد. پس از سامسونگ، آمازون سهمی برابر با ۷٫۴ درصد را در اختیار دارد. دیگر فروشندگان موفق در این زمینه را هواوی و لنوو با سهم ۶٫۶ درصدی، ایسوس با سهم ۳٫۳ درصدی، TCL با سهم ۱٫۷ درصد، مایکروسافت با سهم ۱٫۵ درصد و در نهایت ایسر با در اختیار داشتن سهمی ۱٫۳ درصدی تشکیل می‌دهند.

Digitimes Research همچنین در گزارش خود درباره OEM (استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با برند کمپانی دیگر) و ODM (استفاده از محصول تولیدی یک کمپانی با طراحی و برند کمپانی دیگر) آماری را منتشر کرده است. مطابق این گزارش، فاکسکان ۷۱٫۳ درصد از تمام تبلت‌های عرضه شده در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷ را خواهد ساخت. پس از آن، کمپانی Compal Electronics قرار گرفته است که ۱۱٫۴ درصد از بازار را در اختیار دارد. دیگر سازندگان هم‌چون Quanta Computer، Pegatron و Inventec به ترتیب ۸٫۱، ۴٫۷ و ۱٫۸ درصد از بازار را در اختیار دارند.

از آن‌جایی که مسئولیت تولید محصولات اپل را فاکسکان برعهده دارد، بیشتر بودن سهم این سازنده قابل توجیه خواهد بود. به‌هرحال با توجه به گزارشات، فروش کلی تبلت‌ها در حال کاهش بوده و انتظار می‌رود این روند در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۷ نیز ادامه پیدا کند.

نوشته بیش از ۳۵ میلیون دستگاه تبلت در سه‌ماهه دوم ۲۰۱۷ فروخته خواهد شد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه