اپل خرید شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی را با قیمت ۲۰۰ میلیون دلار تایید کرد

نویسنده:

۰۳:۲۸:۰۱

اپل خرید شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی را با قیمت 200 میلیون دلار تایید کرد

بنابر گزارشات، اپل شرکت Lattice Data فعال در زمینه هوش مصنوعی را خریداری کرده است. گزارش منتشر شده به خرید این شرکت به مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار اشاره کرده است. اپل ۲۰ نفر از مهندسان خود را روانه این شرکت می‌کند. این کمپانی اطلاعات “تاریک” را شامل متون و تصاویر را تبدیل به اطلاعات ساختار یافته می‌کند. به‌عبارت دیگر، این شرکت تمامی اطلاعاتی که دارای برچسب نیستند را طبقه‌بندی و قابل استفاده می‌کند.

ما حجم زیادی از اطلاعات تاریک ایجاد می‌کنیم، برای مثال در سال ۲۰۱۳ به‌میزان ۴٫۴ زتابایت اطلاعات تاریک تولید کرده‌ایم. براساس گفته‌های آی‌بی‌ام، تا سال ۲۰۲۰ این میزان اطلاعات به ۴۴ زتابایت می‌رسد. براساس گزارشات ۹۰ درصد از اطلاعات موجود در ۲ سال اخیر ایجاد شده که ۸۰ درصد آن تاریک هستند. هر ترابایت برابر با ۱ تریلیون گیگابایت است.

به احتمال زیاد خریداری Lattice Data به سیری در پاسخ به سوالات پیچیده کمک خواهد کرد. دستیارهای مجازی شخصی شامل گوگل اسیستنت، کورتانا، سیری و الکسا در بسیاری از گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها یافت می‌شوند. علاوه‌بر این دستگاه‌ها، می‌توان آن‌ها را در اسپیکرهایی همانند آمازون اکو، گوگل هوم و هارمن کاردن Invoke و اسپیکر جدید اپل که احتمالا در کنفرانس WWDC 2017 معرفی خواهد شد، یافت.

نوشته اپل خرید شرکت فعال در زمینه هوش مصنوعی را با قیمت ۲۰۰ میلیون دلار تایید کرد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه