اندروید O بهبود شارژدهی باتری، افزایش امنیت و پایداری بیشتر را برای کاربر به ارمغان می‌آورد

نویسنده:

۰۳:۰۷:۳۱

اندروید O بهبود شارژدهی باتری، افزایش امنیت و پایداری بیشتر را برای کاربر به ارمغان می‌آورد

شاید اندروید محبوب‌ترین سیستم‌عامل موبایل در دنیا باشد ولی مسلما امن‌ترین آن‌ها نخواهد بود و حتی نمی‌توان آن را پایدارترین سیستم‌عامل دانست. به‌نظر می‌رسد گوگل از این مشکلات باخبر بوده و خواهان بهبود آن‌ها در نسخه جدید سیستم‌عامل خود یعنی اندروید O است. گوگل وعده داده که در این نسخه شاهد بهبود شارژدهی باتری، افزایش امنیت سیستم‌عامل و پایداری بالاتر آن باشیم.

مسلما این خبر برای بسیاری از کاربران بسیار عالی بوده ولی باید با نحوه انجام آن توسط گوگل بیشتر آشنا شویم. این فرآیند با افزایش ۲ برابری امنیت اپلیکیشن‌ها آغاز خواهد شد. گوگل و الگوریتم‌های یادگیری ماشین آن روزانه بیش از ۵۰ میلیارد اپلیکیشن را بررسی کرده و برنامه‌های مضر را حذف می‌کند. در اندروید O این فرآیند واضح‌تر شده و در پلی‌استور به‌نمایش گذاشته خواهد شد. براساس دمو منتشر شده در کنفرانس Google I/O، شما در هنگام نصب برنامه‌ای می‌توانید زمان آخرین اسکن را مشاهد کرده و به‌صورت دستی برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه خود را اسکن کنید.

اندروید O با بهبودهای ساختاری همراه خواهد بود که باعث افزایش سرعت بوت دستگاه و همچنین عملکرد بهتر اپلیکیشن‌ها می‌شود. برای نمونه گوگل اعلام کرد که برنامه Google Sheets افزایش سرعت ۱۱۹ درصدی خواهد داشت. باید بگوییم که این تغییر با استفاده از ترفندهای کدنویسی ایجاد شده و برنامه تغییراتی نداشته است. در این نسخه از سیستم‌عامل محدودیت بیشتری بر روی اپلیکیشن‌ها اعمال خواهد شد تا مصرف باتری و حجم اشغال شده رم کاهش یابد.

گوگل در تلاش است تا توسعه‌دهندگان به‌راحتی قادر به تشخیص علت تخلیه باتری، بی‌ثباتی برنامه و کاهش سرعت رابط کاربری باشند. Play Console Dashboards ویژگی جدیدی بوده که آمار مربوط به مشکلات اپلیکیشن‌ها را نشان می‌دهد و همچنین راه‌های رفع آن را نیز ارائه می‌کند. در اندروید استودیو توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود تا از میزان منابع استفاده شده توسط هر خط از کد خود آگاهی پیدا کنند. انتظار می‌رود که اندروید O تابستان امسال با مدل‌های جدید پیکسل عرضه شود.

نوشته اندروید O بهبود شارژدهی باتری، افزایش امنیت و پایداری بیشتر را برای کاربر به ارمغان می‌آورد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه