اسنپدراگون ۶۶۰ در بنچمارک GeekBench عملکردی درخشان از خود نشان داد

نویسنده:

۱۰:۵۴:۵۳

اسنپدراگون 660 در بنچمارک GeekBench عملکردی درخشان از خود نشان داد

کمپانی کوالکام هفته گذشته رسما از دو پردازنده اسنپدراگون ۶۶۰ و اسنپدراگون ۶۳۰ رونمایی کرد. اگرچه اسنپدراگون ۶۶۰ پردازنده‌ای میان‌رده است اما عملکرد خوب و قدرتمندی را از خود نشان می‌دهد، تا حدی که گفته می‌شود توانسته اسنپدراگون ۶۵۳ را نیز پشت سر بگذارد.

با توجه به اعلام شرکت کوالکام، این چیپست در عملکرد کلی و عملکرد گرافیکی به‌ترتیب ۲۰ و ۳۰ درصد نسبت به اسنپدراگون ۶۵۳ بهتر ظاهر شده است. این تراشه بر اساس فرایند ۱۴ نانومتری ساخته شده و شامل ۴ هسته Kryo 260 با فرکانس ۲٫۲ گیگاهرتز همراه با چهار هسته Kryo 260 دیگر با سرعت ۱٫۸ گیگاهرتز خواهد بود. از دیگر مشخصات این پردازنده می‌توان به‌ وجود آدرنو ۵۱۲ برای انجام امور گرافیکی و پشتیبانی از باند پایه LTE X12 برای اتصال شبکه، اشاره کرد.

حال گزارش شده که اسنپدراگون ۶۶۰ به‌وسیله بنچمارک GeekBench تست و نتیجه آن در پایگاه داده این بنچمارک ظاهر شده است. نتیجه این آزمون، عملکرد اسنپدراگون ۶۶۰ در بخش تک‌هسته‌ای و چند هسته‌ای را نشان می‌دهد. در تست تک‌هسته‌ای، این چیپ با سرعت ۱٫۸۴ گیگاهرتز کار کرده و نمره ۱۵۹۹ را به خود اختصاص می‌دهد. در آزمون چند هسته‌ای هم، رقم ۵۶۳۹ امتیازی است که با همان فرکانس به ثمر می‌رساند.

نتایج تست اسنپدراگون ۶۶۰ به امتیاز بنچمارک شیائومی Mi 5S و شیائومی Mi 5S پلاس که از پردازنده اسنپدراگون ۸۲۱ بهره می‌برند، نزدیکی تعجب‌آوری داشته است. اسنپدراگون ۶۶۰ در بخش تک‌هسته‌ای امتیازی نزدیک به اسنپدراگون ۸۲۱ بدست آورده و در بخش چند هسته‌ای توانست این پردازنده را پشت سر بگذارد.

نوشته اسنپدراگون ۶۶۰ در بنچمارک GeekBench عملکردی درخشان از خود نشان داد اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه