اسمارت‌فون کنسل شده بلک‌بری در دو تصویر واقعی لو رفت

نویسنده:

۰۸:۰۹:۵۰

اسمارت‌فون کنسل شده بلک‌بری در دو تصویر واقعی لو رفت

به‌تازگی دو تصویر واقعی از اسمارت‌فون معرفی نشده بلک‌بری با کد نام “Ontario” منتشر شده است. گفته می‌شود این تصاویر مربوط به اسمارت‌فونی است که انتظار می‌رفت سه سال پیش معرفی شود. شایعات مربوط به این اسمارت‌فون اوایل سال ۲۰۱۴ منتشر شده بودند.

بلک‌بری Ontario یک اسمارت‌فون پرچم‌دار برای جانشینی بلک‌بری Z30 بود که این اتفاق هرگز رخ نداد. مطابق اطلاعات منتشر شده، بلک‌بری Ontario به پردازنده اسنپدارگون ۸۰۰ در کنار ۲ گیگابایت رم مجهز شده است و در بخش سیستم عامل به صورت پیش‌فرض از BlackBerry 10.3 استفاده می‌کند. سیستم عامل اختصاصی این کمپانی که قرار بود نیرو دهنده بلک‌بری Ontario (که حتی هیچ‌وقت یک نام رسمی هم به خود نگرفت) باشد، اما سرانجام با معرفی بلک‌بری پاسپورت در سپتامبر ۲۰۱۴ که با کدنام Windermere شناخته می‌شد، Ontario معرفی نشده به کار خود پایان داد.

به غیر از استفاده از سیستم عامل مشترک، بلک‌بری Ontario شباهت زیادی به Passport ندارد. در انتاریو خبری از صفحه کلید فیزیکی مخصوص به دیوایس‌های بلک‌بری نیست و صفحه نمایش آن به جای اینکه از نسبت معمول برای اسمارت‌فون‌های بلک‌بری یعنی ۱:۱ استفاده کند، از نسبت تصویر ۱۶ به ۹ استفاده می‌کند.

تصویر منتشر شده از بلک‌بری Ontario نسخه مشکی رنگ این اسمارت‌فون را به نمایش میگذارد. این اسمارت‌فون در بخش پشتی از یک دوربین تکی استفاده می‌کند که یک فلاش LED در بخش پایین آن قرار گرفته است. یکی دیگر از تفاوت‌های این اسمارت‌فون با بلک‌بری پاسپورت به همین محل قرارگیری فلاش LED باز می‌گردد که در پاسپورت در بخش بالایی دوربین قرار گرفته است. دیگر چیزی که در بخش پشتی این اسمارت‌فون قابل رویت است سوراخ‌های مربوط به اسپیکر اصلی است، که در بخش پایینی بخش پشتی خودنمایی می‌کند. در بخش جلویی نیز می‌توانیم نمایشگر این اسمارت‌فون را مشاهده کنیم که به نسبت اسمارت‌فون‌های امروزی حاشیه بسیار بیش‌تری دارد.

این غول تکنولوژی مستقر در کانادا اواخر سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که فعالیت خود در بخش سخت‌افزار را به صورت کلی تعطیل کرده و در حال حاضر حق امتیاز تولید دستگاه تحت برند بلک‌بری را به تولیدکنندگان سوم شخص واگذار کرده است و برخی مواقع تنها در بخش طراحی به آن‌ها کمک می‌کند. به همین جهت احتمال اینکه بلک‌بری Ontario به صورت تجاری تولید شود تقریبا صفر است.

این کمپانی اخیرا تمرکز خود را بر روی بخش نرم‌افزار معطوف کرده است، این اقدام به این امید انجام می‌گیرد که بخشی از مشکلات مالی پدید آمده برای این کمپانی در سال‌های پیش جبران شود. البته هنوز مشخص نیست که این سیاست تا چه حد پاسخ‌گو خواهد بود یا مشکلات بلک‌بری قرار نیست به این زودی از بین بروند.

نوشته اسمارت‌فون کنسل شده بلک‌بری در دو تصویر واقعی لو رفت اولین بار در پدیدار شد.

برگرفته از
لینک کوتاه