سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵: ۵٫۱ میلیارد دلار

نویسنده:

۰۳:۲۶:۲۶

 

سال ۲۰۱۵ میلادی نیز به هر شکل که بود به پایان رسید و اکنون، شاهد گزارش مالی سه ماهه‌ چهارم ۲۰۱۵ شرکت‌های بزرگ تکنولوژی هستیم. یکی از این شرکت‌ها سامسونگ است که توانسته از فروش ۴۵ میلیارد دلاری‌اش، سود ۵٫۱ میلیارد دلاری را نصیب شود. در ادامه با آی‌تی‌رسانو جزئیات بیشتر این خبر همراه باشید.samsungطبق گزارش مالی سامسونگ، این شرکت در سه ماه آخر ۲۰۱۵ توانسته پیشرفت اندکی را نسبت به همین بازه زمانی در ۲۰۱۴ داشته باشد. با این‌که این شرکت توانسته سود بیشتری را نسبت به اغلب شرکت‌ها به‌دست بیاورد اما تحلیلگران انتظار داشتند سامسونگ سود بیشتری گزارش دهد؛ چرا که در سه ماه سوم همین سال، شاهد سود عملیاتی ۶٫۱۴ میلیارد دلاری بودیم. همچنین اگر این سود را با سال ۲۰۱۳ میلادی مورد مقایسه قرار دهیم، می‌بینم که در سه ماه آخر این سال نیز سود ۸٫۳ میلیارد دلاری نصیب سامسونگ شده بود.

این میزان سود، با رقمی که سامسونگ پیش‌بینی کرده بود هم‌خوانی دارد. در این امر نیز گلکسی نوت ۵ و گلکسی S6 اج پلاس نقش زیادی داشته‌اند. همچنین، افزایش فروش تراشه‌ها، پنل‌های نمایشی و صدها گجت دیگر نیز به این درآمد کمک کرده‌اند. با این حال، براساس گزارش وال استریت ژورنال، متخصصان سامسونگ در مورد ادامه روند صعودی این شرکت دچار تردید هستند.

شاید اشباع شدن بازار در بخش موبایل و ظهور برندهایی مانند شیائومی، اوپو و Meizu کار را برای سامسونگ سخت کرده باشد اما این شرکت هنوز پرسود‌ترین شرکت تولید کننده گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید است.

نوشته سود عملیاتی سامسونگ در سه ماهه‌ چهارم سال ۲۰۱۵: ۵٫۱ میلیارد دلار اولین بار در -آی‌تی‌رسان پدیدار شد.

-آی‌تی‌رسان

برگرفته از
لینک کوتاه