مک بوک پرو جدید در سپتامبر عرضه خواهد شد

نویسنده:

۱۱:۳۲:۵۳

بر اساس گزارشات رسیده از موسسه هنگ کنگی EMSOne،  تولید کننده های تایوانی شروع به ارسال مواد اولیه مک بوک پرو جدید کرده اند که بر پایه پردازنده های نسل چهارمی Intel با نام Haswell ساخته خواهند شد.

معماری پردازنده Haswell که برای اولین بار اپل از انها در مک بوک ایر استفاده کرد بگونه ای طراحی شده است که از بهبودهایی که در ترانزیستور های این پردازنده صورت گرفته، استفاده شود و بدین ترتیب قدرت و کارایی محاسباتی دستگاه هایی که از آن استفاده می کنند، افزایش یابد. این پردازنده ها مثل پردازنده های قبل از خود (Ivy Bridge) در جریان پردازش های ۲۲ نانومتری تولید شده اند.

مک بوک ایر که امسال منتشر شده و از این پردازنده استفاده می کند به خوبی نشان داد که این معماری جدید چگونه می تواند باید کمتر مصرف شدن باتری شود. با اینکه این دستگاه همان ظرفیت باتری دستگاه های مشابه در سال ۲۰۱۲ را دارا بود اما می توانست مقدار به مراتب بیشتری را نسبت به آنها دوام بیاورد به گونه ای که به لطف این پردازنده ها ۵ ساعت به عمر باتری مدل های ۱۳ اینچی و ۴ ساعت به عمر باتری مدل ۱۱ اینچی افزوده شد.liquidmetal_macbook_pro_mockup

مک بوک پرو

انتظار می رود مک بوک پرو جدید های دارای پردازنده Haswell پیشرفت مشابهی را اینبار در زمینه کارایی گرافیکی کسب کنند. بر اساس مشخصاتی این دستگاه ها که در یک بنچ مارک لو رفته بود می توان انتظار داشت که کارت گرافیک Iris Pro 5200 شرکت Intel هم در مدل های جدید جایگزین شود. این کارت گرافیک بهترین مدل این شرکت است که گفته می شود قرار است با کارت های گرافیک انویدیا و AMD رقابت کند.

مک پرو جدید

آینده مک بوک پرو های هارد دیسکی و بدون Retina هنوز نا مشخص باقی مانده است. با اینکه انتظار نمی رود اپل این دو مدل را ادامه دهد اما در این گزارش مشخص نشده که کدام نسخه ها قرار است در سپتامبر به این پردازنده مجهز شوند. طرفداران مک بوک پرو روز به روز بیشتر میشود….

برگرفته از
لینک کوتاه