مایکروسافت، نوکیا را با پرداخت حدود ۷٫۲ میلیارد دلار تصاحب می‌کند.

نویسنده:

۱۲:۱۹:۰۱

ردموندی‌ها مبلغ ۳٫۷۹ میلیارد یورو معادل ۴٫۹۹ میلیارد دلار را برای تجارت بخش ابزارها و سرویس‌های نوکیا و مبلغ ۲٫۱۸ میلیارد یورو را بابت اختراع‌های ثبت شده این شرکت، پرداخت می‌کند.

مایکروسافت امیدوار است تا با تصاحب نوکیا، توسعه ویندوز فون با سرعت بیشتری انجام شود و جایگاه این سیستم عامل در بازار تقویت گردد. بالمر در این باره گفت:

این یک گام برجسته به سوی آینده است، یک توافق برد-برد برای کارمندان، سرمایه گذارن و البته مصرف کنندگان هر دو کمپانی. این اقدام ما باعث شکل گیری یک تیم بزرگ و افزایش ارزش سهام مایکروسافت و سود شرکت در زمینه تلفن‌ها خواهد شد. ما همچنین فرصت‌های بیشتری را برای مایکروسافت و شرکای آن در کل مجموعه ابزارها و سرویس‌ها تجربه خواهیم کرد.

cc3f5d2a9a43d220b76aed9b1d844558_M

براساس بیانیه مطبوعاتی مایکروسافت، ۳۲ هزار کارمند نوکیا در سرتاسر مایکروسافت پخش خواهند شد. حتی ۴۷۰۰ کارمند فلاندی و ۱۸۳۰۰ کارمندی که مستقیما در زمینه تولید محصولات نوکیا فعالیت می‌‎کنند نیز به مایکروسافت منتقل خواهند شد.

اگر تصور می‌کنید، بخش سرویس‌ها و ابزارهای نوکیا تنها به تولید ابزارهای مبتنی بر ویندوز فون اقدام می‌کند، اشتباه می‌کنید! مایکروسافت با این توافق، صاحب سری تلفن‌های ارزان قیمت و غیرهوشمند Asha و پتنت‌های مختلف بسیاری خواهد شد.

مایکروسافت طی توافق خود با نوکیا بصورت غیر-انحصاری مجوز دسترسی به مجموعه پتنت‌های نوکیا را دارد و حتی اختراع‌های ثبت شده مربوط به سرویس با ارزش HERE نیز جزو آنها است. اما ظاهرا نوکیا قادر است، پتنت‌های خود را به دیگران نیز به فروش برساند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت می‌تواند از دانش نوکیا برای ساخت محصولات قدرتمندتر بهره ببرد، یا نام نوکیا برای همیشه به همراه ویندوز فون به خاطره تبدیل خواهد شد.

برگرفته از
لینک کوتاه